İnci Qəmbərova. 24.04.2002 'ci ildə Babək rayonunda anadan olmuşdur. Ümumi orta təhsilini bitirdikdən sonra 2017-ci ildə Naxçıvan Dövlət Texniki kollecində "Baytarlıq" ixtisasında təhsil almışdır. Həmin təhsil müddətində tələblər arasında "Rəssamlar birliyinin sədri" vəzifəsində olmuş, bir çox sərgilər təşkil etmiş və iştirakçısı olub. Sərgilərdə I, II, III yerlərin qalibi olub. 2021'ci ildə həmin ixtisası bitirib Naxçıvan Dövlət Universiteti, İncəsənət Fakültəsi Təsviri İncəsənət Müəllimliyi ixtisasına qəbul olmuşdur. Təhsildə yüksək nailiyyətlərimə görə 2023'cü ildə "Səttar Bəhlulzadə fəxri adına", 2024'cü ildə isə Heydər Əliyev tələbə təqaüdünə laiq görülmüşdür. 4 illik təhsil müddətində bir çox sərgilərdə fəal iştirak etmiş, 50'ə yaxın Diplom, Təşəkkürnamə, Sertifikat və Fəxri fərmanla təltif olunmuşdur. 10.06. 2025 tarixində "Zərif iz və şagird yaradıcılığı" fərdi sərgisini keçirib. 2025'ci ildə Naxçıvan Dövlət Universitetini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. Həmin il Müəllimlərin İşə Qəbulu imtahanından yüksək nəticə toplayaraq Babək rayon Məzrə kənd tam orta məktəbində və Naxçıvan Dövlət Universiteti nəzdində Gimnaziyada Təsviri İncəsənət müəllimi vəzifəsində fəaliyyət göstərir. Həmçinin Naxçıvan İstedad kurslarında Rəsm müəlliməsidir. Rəssam və müəllimdir
Uğurlarının bəziləri:
2018'ci ildə "İdeal ailənin formulu :ənənəvi dəyərlər və müasirlik" mövzusunda keçirilən 5 muxtar respublika rəsm müsabiqəsində 1ci yerə laiq görülüb.
"İdeal ailənin formulu - ənənəvi dəyərlər və müasirlik" 6cı muxtar respublika rəsm müsabiqəsində həvəsləndirici, NDTK da "Novruz bayramı" na həsr olunmuş sərgidə 1ci yer,
Rəssamlar birliyində "31 mart 2019 Azərbaycanlıların soyqırımı günü" 1ci yer, Rəssamlar birliyində "Qarabağ Azərbaycandır!" rəsm müsabiqəsində 1ci yer.
17.05.2024 NMR Ailə, Qadın və Uşaq problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və NMR Rəssamlar birliyinin keçirdiyi "İdeal ailənin formulu : ənənvi dəyərlər və müasirlik" sərgisində 1ci yer,
Zen psixoterapiya mərkəzinin təşkil etdiyi "Rəsm analizi" nəzəri və praktiki təlimdən Tətbiqedici sertifikat

Inji Gambarova. Born on 24.04.2002 in Babek district. After completing her secondary education, she studied at Nakhchivan State Technical College in 2017, majoring in "Veterinary Medicine". During that period of study, she served as the "Chairman of the Artists' Union", organized and participated in many exhibitions. She won I, II, III places at the exhibitions.
In 2021, she graduated from that specialty and was admitted to the Fine Arts Teaching specialty at Nakhchivan State University, Faculty of Arts. For her high achievements in education, she was awarded the "Sattar Bahlulzade Honorary Name" in 2023, and the Heydar Aliyev Student Scholarship in 2024. During her 4-year education, she actively participated in many exhibitions and was awarded nearly 50 Diplomas, Letters of Appreciation, Certificates and Honorary Orders.
10.06. 2025 held a personal exhibition "Delicate Trace and Student Creativity". In 2025, he graduated from Nakhchivan State University with honors.
In the same year, having scored high marks in the Teacher Recruitment Exam, he works as a Fine Arts teacher at the Mazra village secondary school in Babek district and at the Gymnasium under Nakhchivan State University. He is also an Art teacher at the Nakhchivan Talent Courses.
He is an artist and teacher
Some of his successes:
In 2018, he was awarded 1st place in the 5th autonomous republican art competition held on the theme "The Formula of the Ideal Family: Traditional Values ​​and Modernity".
"The Formula of the Ideal Family - Traditional Values ​​and Modernity" 6th Autonomous Republic Painting Competition, 1st place in the exhibition dedicated to the "Novruz Holiday" at the NDTK,
1st place in the "March 31, 2019 Day of the Genocide of Azerbaijanis" at the Artists' Union, 1st place in the "Karabakh is Azerbaijan!" painting competition at the Artists' Union.
17.05.2024 1st place in the "The Formula of the Ideal Family: Traditional Values ​​and Modernity" exhibition held by the NAR State Committee for Family, Women and Children's Issues and the NAR Artists' Union,
Applied certificate from the "Drawing Analysis" theoretical and practical training organized by the Zen Psychotherapy Center