Şəmsəddin Böyükdüzlünün Şəhidlərimizə həsr olunan sərgisi təşkil olunub
16 avqust Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyinin B.Kəngərli adına Sərgi Salonunda, Rəssamlar Birliyinin və Sosial Müdafiə Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə həvəskar rəssam  Şəmsəddin Böyükdüzlünün, Şəhidlərimizə həsr olunan ikinci sərgisi təşkil olunub. "Unudulmaz şəhidlər" adı altında keçirilən sərgi ekspozisiyasında 12 şəhid portreti sərgilənmişdir.
Sərgini giriş sözü ilə Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin Sədri Ülviyyə Həmzəyeva açaraq, şəhid ailələrini salamlamış, rəssam və sərginin mahiyyəti barəsində geniş məlumat vermişlər.
Sonra Sosial Xidmətlər Agentliyinin idarə heyətinin sədr müavini Naib Əlizadə, Sosial Xidmətlər Agentliyinin Şəhid ailələri və müharibə ilə əlaqədar olaraq əliliyi müəyyən edilmiş şəxslərlə iş şöbəsinin müdiri Üzeyir Məmmədov, Şəhid Hacıyev Şükür Bayram oğlunun anası Şükürlü Fatma  Ələsgər qızı, şəhid Bayramlı Cavid Əhliman oğlunun anası Rüstəmova Sədaqət Murtuz qızı, şəhid Amin Gülməmmədovun atası Mayıs Gülməmmədov çıxış ediblər.

Shamsaddin Boyukduzlu's second exhibition dedicated to our Martyrs was organized
On August 16, the second exhibition of amateur artist Shamsaddin Boyukduzlu, dedicated to our Martyrs, was organized at the B. Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic, jointly organized by the Artists' Union and the Ministry of Social Protection. The exhibition, titled "Unforgettable Martyrs", featured 12 portraits of martyrs.
The exhibition was opened by Ulviyya Hamzayeva, the Chairwoman of the Nakhchivan Artists' Union, who greeted the families of the martyrs and provided extensive information about the artist and the essence of the exhibition.
Then, the Deputy Chairman of the Board of the Social Services Agency Naib Alizade, the Head of the Department of Work with Martyr Families and Persons with War-Related Disabilities of the Social Services Agency Uzeyir Mammadov, the mother of Martyr Hajiyev Shukur Bayram oglu Shukurlu Fatma Alasgar gizi, the mother of martyr Bayramli Javid Ahliman oglu Rustamova Sadagat Murtuz gizi, and the father of martyr Amin Gulmammadov Mayis Gulmammadov made speeches.
At the end, portraits were presented to the families of the martyrs and commemorative photos were taken.