"Bizim yay tətilimiz "adlı rəsm sərgisi keçirib.
Naxçıvan Rəssamlar Birliyi və Təhsil Nazirliyi birgə Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illiyinə və 15 sentyabr Bilik Gününə həsr olunan "Bizim yay tətilimiz "adlı rəsm sərgisi keçirib
Rəssamlar Birliyinin sədri Ülviyyə Həmzəyeva sərginin mahiyyəti barəsində, estetik zövqün inkişafı haqqında, həmçinin etik qaydalara uyaraq şəhərimizin tarixi xarakter daşıyan obyektlərinin qorunması mövzuda çıxış edib. Çıxış əsasında şagirdlərlə bu mövzuda müzakirə aparılıb.
Sərgidə iştirak edən nazirliyinin əməkdaşı şagirdləri təbrik edib və rəssam Nizami Məmmədov uşaq yaradıcılığının əhəmiyyətindən məlumat verib.
Sərgi ekspozisiyasında 35 məktəblinin 50 yaxın rəsmi sərgilənib. Uşaqlara təşkilatçılar tərəfindən təşəkkürnamələr verilib və sərgiyə baxış keçirilib.
Hər iştirak edən şagirdimizə gələcəkdə uğurlar arzu edir, sərginin qurulmasında zəhməti keçən hər kəsə təşəkkür edirik.

Held an art exhibition titled "Our Summer Vacation."
The Nakhchivan Artists' Union and the Ministry of Education jointly held an art exhibition titled "Our Summer Vacation" dedicated to the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic and September 15th, Knowledge Day
The Chairperson of the Artists' Union Ulviyya Hamzayeva spoke about the essence of the exhibition, the development of aesthetic taste, as well as the protection of historical objects of our city in accordance with ethical rules. Based on the speech, a discussion was held with the students on this topic.
An employee of the ministry participating in the exhibition congratulated the students, and artist Nizami Mammadov informed about the importance of children's creativity.
About 50 paintings by 35 schoolchildren were exhibited at the exhibition. The children were given letters of appreciation by the organizers and the exhibition was viewed.
We wish each participating student success in the future, and thank everyone who worked hard to organize the exhibition.