Şahin Rəsulzadənin “Dərin təəssürat” adlı növbəti fərdi yaradıcılıq sərgisi açılıb
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəssamlar Birliyinin Bəhruz Kəngərli adına Sərgi Salonunda rəssamlar birliyinin üzvü, rəssam Şahin Rəsulzadənin “Dərin təəssürat” adlı növbəti fərdi yaradıcılıq sərgisi açılıb.
Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin sədri, Əməkdar rəssam Ülviyyə Həmzəyeva tədbiri giriş sözü ilə açaraq rəssamın rənglər dünyasına baxışını kətana köçürərək sənətsevərlərə necə ustalıqla çatdırdığını qeyd edib.
Vurğulanıb ki, rəssam daim öz üzərində çalışaraq qədim Naxçıvanın hər fəsildə və maraqlı görüntülərini etüdləri ilə yaradıcı baxışdan təqdim edir. Onun bataliya, tarixi janrlarda yaratdığı əsərlər, məişət, portret və mənzərələri rəssamın hər tematikaya toxunduğu və cərəyan edən hadisələrə biganə qalmadığını, səsləşdiyini göstərir. İstedadlı rəssamın obrazlar qalareyasında rəssamları, tüccarları, xanları, döyüşçüləri görmək olar. Bu sərgi estetik zövqün inkişafında və günlük rutin işlərdən gözəllik aləminə səyatədir.
Sonra Əməkdar rəssamlar Telman Abdinov, Səyyad Bayramov, Həbibə Allahverdiyeva və digərləri rəssamın yaradıcılıq yolu haqqında söz açıb, ona uğurlar arzulayıblar.
Qeyd edək ki, fevralın 7-ə kimi davam edəcək “Dərin təəssürat” adlı sərgidə rəssamın 50-dən çox əsəri nümayiş olunur.

The next solo exhibition titled "Deep Impression" by Shahin Rasulzadeh, a member of the artists' union, opened at the Bahruz Kangarli Exhibition Hall of the Artists' Union of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Chairwoman of the Nakhchivan Artists' Union, Honored Artist Ulviyya Hamzayeva opened the event with an introductory speech and noted how skillfully the artist conveys his vision of the world of colors to art lovers by transferring it to canvas.
It was emphasized that the artist constantly works on himself and presents interesting images of ancient Nakhchivan in every season and from a creative perspective with his studies. His works in battle and historical genres, everyday life, portraits and landscapes show that the artist touches on every theme and does not remain indifferent to the ongoing events, but resonates. In the gallery of images of the talented artist, one can see artists, merchants, khans, and warriors. This exhibition is a journey from daily routine to the world of beauty in the development of aesthetic taste.
Then, Honored Artists Telman Abdinov, Sayyad Bayramov, Habiba Allahverdiyeva and others spoke about the artist's creative path and wished him success.
It should be noted that more than 50 works of the artist are exhibited in the exhibition "Deep Impression", which will last until February 7.