Xocalı soyqırımı qurbanlarının əziz xatirəsinə həsr olunur!
Xocalı soyqırımı Azərbaycan tarixinin qanlı səhifələrindən biri kimi nəinki xalqımıza bütün bəşəriyyətə qarşı törədilmiş ən ağır cinayətlərdən biridir. Faciənin 33-cü ildönümü Naxçıvan MR Rəssamlar Birliyi tərəfindən Azərbaycan Respublikasında yaşayıb-yaradan rəssamların əsərləri ilə "XOCALI: QARANLIQDAN-İŞIĞA" adlı onlayn formatda keçirilərək qeyd olunur.
Sərginin onlayn formatda keçirilmə məqsədi, hər kəs üçün əl çatan olması ilə bağlıdır. Bu vəsilə ilə həm rəssamların iştirakı, həmçinin tamaşaçının sərgini izləməsi daga asan olur.
Qeyd edək ki, sərginin kuratoru Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin sədri, Əməkdar rəssam Ülviyyə Həmzəyevadır, onlayn albomu tərtib edənçisə NRB əməkdaşı, rəssam-dizayner Araz Xudiyevdir.

Dedicated to the dear memory of the victims of the Khojaly genocide!
The Khojaly genocide, as one of the bloody pages of Azerbaijani history, is one of the most serious crimes committed not only against our people but also against all humanity. The 33rd anniversary of the tragedy is being celebrated by the Union of Artists of the Nakhchivan Autonomous Republic with the works of artists who lived and created in the Republic of Azerbaijan by holding an online exhibition called "KHOJALI: FROM DARKNESS TO LIGHT".
The purpose of holding the exhibition in an online format is to make it accessible to everyone. This makes it easier for both the participation of artists and the audience to watch the exhibition.
It should be noted that the curator of the exhibition is the Chairman of the Union of Artists of Nakhchivan, Honored Artist Ulviyya Hamzayeva, and the online album is compiled by the NRB employee, artist-designer Araz Khudiyev.