8 Aprel - Naxçıvan Rəssamlar Birliyi 'nin Bəhruz Kəngərli adına sərgi salonu növbəti gənc istedada qapılarını açdı, xeyir-duamızı verdik və yaradıcılıq uğurları dilədik😇
Gənc rəssam Ramilə Əkbərovanın “Mənim rəngli dünyam” adlı fərdi sərgisi keçirilib. Ramilə öz dünyasını əsərlərində əks etdirməyi çalışıb. Bu sərgi həmçinin onun ilk hesabat sərgisi də adlana bilərdi. Ramilə kimi bir çox gəncimizə vaxtında yol göstərərək, bu gün çiyin-çiyinə çalışırıq və müxtəlif platformalarda görüşürük. Ramiləni də aramıza gözləyirik!
Ramilə Əkbərova kiçik yaşlarından rəssamlığa olan marağı ilə seçilib. 25 iyun 2010-cu ildə Naxçıvan şəhərində anadan olan gənc istedad hazırda Naxçıvan Şəhər Ərtoğrol Cavid adına 6 nömrəli Uşaq Musiqi və Bədii Sənətkarlıq Məktəbinin şagirdidir. Peşəkar müəllimlərin düzgün istiqamətləndirməsi ilə Ramilənin rəssamlığa olan marağı daha da inkişaf edərək məqsədyönlü yaradıcılığa çevrilib. Qısa müddətdə müxtəlif sərgilərdə iştirak edən gənc rəssam öz istedadını uğurla nümayiş etdirib.
Ramiləni dəstəkləmək və təbrik etmək üçün Naxçıvan MR Ali Məclisinin deputatları, Şəhər İcra Hakimiyyətinin müavini və əməkdaşları, Naxçıvan Mədəniyyət Nazirliyinin əməkdaşları, rəssamlarımız, Ərtoğrol Cavid adına 6 nömrəli Uşaq Musiqi və Bədii Sənətkarlıq Məktəbinin şagirdləri və müəllimləri, Qızlar Liseyinln müəllim və şagirdləri, şəhər sakinləri və gənc rəssamın ailəsi iştirak edib.

April 8 - The exhibition hall named after Bahruz Kangarli of the Nakhchivan Artists' Union opened its doors to another young talent, we gave our blessings and wished them creative success
A solo exhibition of the young artist Ramila Akbarova entitled "My Colorful World" was held. Ramila tried to reflect her world in her works. This exhibition could also be called her first report exhibition. Having shown the way to many of our young people like Ramila in due time, today we work shoulder to shoulder and meet on various platforms. We are waiting for Ramila among us!
Ramila Akbarova was distinguished by her interest in painting from an early age. Born on June 25, 2010 in Nakhchivan, the young talent is currently a student of the Nakhchivan City Ertugrul Javid Children's Music and Art School No. 6. With the proper guidance of professional teachers, Ramila's interest in painting has further developed and turned into purposeful creativity. The young artist, who participated in various exhibitions in a short time, successfully demonstrated her talent.
Deputies of the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic, the deputy and employees of the City Executive Power, employees of the Nakhchivan Ministry of Culture, our artists, students and teachers of the Ertugrul Javid Children's Music and Artistic Crafts School No. 6, teachers and students of the Girls' Lyceum, city residents and the young artist's family attended to support and congratulate Ramila.